Добавить в цитаты Настройки чтения

Страница 6 из 12



— У тому-то й річ! То телефон дзвонить, то до керівництва викликають. Цілісінький день смикають. А то взагалі на кагати пошлють. Ні, вісім годин майже ніколи не урвеш, — зітхнув Євген. — Арифметика…

БЕЗДОГЛЯДНИЙ

Хвилі розмірено билися в береги. На пляжі не те що яблуку — недогризку ніде було впасти. Тому він, пущений рукою симпатичного кучерявого хлопчака років чотирьох, влучив просто в лису потилицю.

— Заспокойте негайно вашого Робін Гуда! — звернувся лисий до брюнета в Окулярах. — У вас він може хоч на голові сидіти, але мені хотілося б приїхати додому без травм! Врешті-решт, я тут не у відпустці, а у відрядженні!

— Та я цю дитину сам вперше бачу! — вибухнув брюнет.— Він просто прийшов звідкись на мою голову та й сів.

— Мабуть, це нащадок тієї жінки у смугастому купальнику. Вона його черешнею годувала, — підказав сусіда лисого, якому хлопчик перекинув відкорковану пляшку з пивом.

— Це не моє чадо! — рішуче відмежувалась, жінка. — Просто його мама вилаяла — он вона, на надувному матраці, — то мені, стало шкода крихітку. Думаю, нехай їсть, коли вже узяв, не питаючи...

— Добра мені крихітка! Так і намагається з матраца повітря випустити. Була б то моя дитина, я б йому перцю задала, а не черешні! — обурилась володарка матраца.

— Громадяни, чиє ж воно? — ревнув, забиваючи шум прибою, лисий, якому хлопчик уже встиг сипнути піску у вухо.

—А може, він маму загубив? — стурбовано запитав товстун преферансист, якому хлопчик відкрив карти на мізері. — Малюк, де твоя мама?

Та хлопчик наче води в рот набрав, хоч він і виплеснув її щойно на чиюсь засмаглу спину.

— От бачите, в нього батьків нема, а вам для нього черешні шкода! — товстун погладив хлопчика по голові.

Підбадьорений ласкою, хлопчик одразу ж подер любителеві азартних ігор туза.

— Мені шкода? — скипіла жінка у смугастому купальнику. — Я йому й слова не мовила. Це вона дитину ляснула!..

Пляж загомонів, захвилювався, як стадіон після забитого гола. Єдиний, хто залишився абсолютно спокійним — батько хлопчика. Він мирно куняв у затінку. Його хлопчик не обсипав піском, не обливав водою, загалом — не сідав йому на голову. Бо втямив: тато приїхав на море відпочивати.

МУКИ ТВОРЧОСТІ

Лиховецький сидів, обхопивши голову руками, і бубонів щось собі під ніс.

— Слухай, Лиховедький, ти нас тероризуєш! Може, досить? — не витримала Конончук.

— Ви усі бездушні! — огризнувся Лиховецький. — Я вже другий день б'юся, а ви нуль уваги.

— Ти не даремно, старий! —образився за всіх Закусило.— А ми тут до чого? Ми б підказали, як могли б. І потім у кожного свої справи,

— Які, цікаво, у вас справи? Конончук кофту зв'язати не може?

— Можу, уяви собі! — висунула язика Конончук. — А ось ти двох слів зв'язати не можеш!..

— Дарма патякаєш! — відмахнувся Лиховецький. — Не так це просто, як здається… Адже треба красиво написати. Мені б тільки перший рядок...

— На мою думку, Лиховецький, ти на невірному шляху, — встряв у розмову мозок відділу Судковець. — Тобі слід більше вчитись у класиків. От згадай — у Пушкіна: «Мій дядько честшй без догани, коли не жартом захворів... Хворий дядя, мені здається, причина досить поважна.

— Слушна думка! — підтримав Закусило. — А ще .можна так: «І шумить і гуде, дрібен дощик іде...» А далі — про раптовий приступ радикуліту.





— А мені подобаються «Із сиром пироги»! — гукнув з далекого столу Кашуба.

— До чого тут пироги?! — зашикали на Кашубу, який завжди щось казав не до ладу.

— Вибачте, я думав, ви граєте, хто більше пісень пригадає, — зніяковів Кашуба.

— А якщо «Реве та стогне Дніпр широкий....»? — вніс ще одну пропозицію Закусило. — І далі одразу про неполадки на транспорті, викликані розбурханою стихією.

Кількість варіантів зростала, як снігова грудка,

— Закусило – п’ять, Судковець — 3, Кашуба — 4 варіанти! — проголошував час від часу Лиховецький.

Раптово пролунав дзвінок, який сповістив про закінчення робочого дня. Розходитись не хотілося. Вирішено було наступного дня допомогти Лнховецькому написати пояснювальну записку з приводу запізнення на роботу на п'ять хвилин.

З ПЕРШОГО ПРЕД’ЯВЛЕННЯ

Чоловік середнього зросту і посередньої статури, з тих, хто народився не у сорочці, а тим більш, не у костюмі, і, отже, мав великий досвід відвідувань ательє індпошиву, помітно нервував.

— Добрий день! Мені на сьогодні було призначено першу примірку. Є у мене шанс поміряти? — звернувся він до кравця.

— А чом би й ні? — з удаваний оптимізмом озвався кравець. — Шанси — не джинси. Вони завжди є. Якщо хоч що-небудь готово, ми неодмінно поміряємо. Де ваша квитанція?

Кравець на секунду шурхнув у службове приміщення і виніс костюм.

— Ну от, бачите, не треба переживати... Особливо під час примірки. Життя коротке, а брюки можуть бути і задовгі, тим більш за вашої будови тіла. Зрештою, ви самі ж замовляли костюм-двійку, а не трійку, а двійка е двійка. Взагалі, коли щось не так, ми усунемо, або навпаки, доповнимо У нас щодо цього великий досвід... Ну, як?

— Наче нічого, — оглянувши себе, розгублено промовив клієнт. — Але я...

— Ви одягнений Аполлон! — після секундного зніяковіння повернувся дар мови до кравця. Ще б пак. Такого він не бачив за багато років роботи в ательє. — Шанувальниці дертимуть вас на шматки, Тому з вас треба терміново зняти копію... Втім, що я кажу, повторити це неможливо!

— І прискіпатися ні до чого…

— Ха! — все більше розпалювався кравець, оглядаючи і обмацуючи клієнта. — Таку спинку вам не зроблять і у Діора. Це не спинка, а злітно-посадочна смуга. Підніміть руку... Ви бачите, як ми працюємо! Не тягне? Скажіть, будь ласка, навіть не тягне! Нікому не кажіть, де ви шили. Інші ательє залишаться без роботи.

— Мені здається, що матеріал...

— Так, це матеріал для міжобласного науково-практичного семінару. Але поки що можете скористатись книгою скарг та пропозицій. Ось телефони вищестоящих організацій. Я гадаю, ви маєте нагоду відзначити весь наш колектив. Брюки кроїв майстер Гаврилюк, ґудзики пришивала Борисенко-Довгань, підкладку — Манзюра. Може, запросити директора або заступника?.. Жаль, немає преси і телебачення. Неоперативно працюють... Вітаю вас, товаришу...— кравець глянув на квитанцію, прикріплену до піджака, — товаришу Товкуненко, з відмінним костюмом!

— Я не Товкуненко!

— Як не Товкуненко?! Отут написано — Товкуненко.

— Я — Товканюк! — вдарив себе у худорляві груди клієнт.

— Як же так! Боже мій! Така спинка! А хто ж Товкуненко?

— Я — Товкуненко! — до примірочної ледь протиснувся огрядний здоровань, чимось схожий на Іллю Муромця з картини Васнецова,