Добавить в цитаты Настройки чтения

Страница 5 из 21

5 nodaļa

Karību salas. Gledisa Heila

Daudzi cilvēki domāja, ka viņa ir dīvaina, bet Gledisa ne par vienu nerūpējās. Es domāju, ka tad, kad nabags uzvedas dīvaini, viņu sauc par muļķi. Un tādus bagātus cilvēkus kā viņa sauc par tendenču noteicējiem. Savdabības – ja, protams, tās tiek pasniegtas pareizi – kļūst par lielisku PR iemeslu.

Mēs mēģinājām, piemēram, pasmieties par viņas māju. Tāpat kā savrupmājas vietā (kā jau vairāk nekā bagātai sievietei pienākas) viņa nopirka gandrīz drupas. Vecais forts. Un viņa iedeva presei pāris kārtis no labvēlīga leņķa: vienā virs jūras krasta augstprātīgi slīgst sargtornis. Otrajā ir cietokšņa mūris ar plīvojošu karogu.

Un, lūdzu, viņi ļoti ātri sāka viņu atdarināt. Veidojiet pārtaisījumu seno fortu veidā, smiekli! Bet vai pat vistalantīgākais arhitekts spēj atveidot seno gadsimtu arhitektūru? Turklāt mūsdienu būvmateriāli, pat mākslīgi novecojuši, nebūt nav tas pats, kas senie akmeņi.

Un kad jūs nolīgāt mēmu sulaini? Viņi ne tikai izsmēja viņus, bet arī sacēla saucienu: Gledisa izmanto invalīdus! Bet kādu dienu viņa un viņas uzticīgais kalps iekļuva avārijā, automašīna aizdegās un durvis iestrēga. Jebkuršnormāli kalpi šādā situācijā krīt stulbā panikā. Bet viņas sulainis saglabāja prāta klātbūtni, izsita logus un vilka saimnieci malā, pirms automašīna uzsprāga. Tagad arī tauta ir greizsirdīga, cenšoties aizvilināt savu lojālo vasali.

"Glaidis. Tu esi pārāk spēcīga, tas neliek tev izskatīties labi,” viņai pārmeta bijušais vīrs.

Bet, ja viņa būtu bijusi vāja, vai viņa būtu spējusi kļūt par to, kas viņa ir? Bez vecāku mantojuma, bez jebkāda atbalsta kļūt par vienu no cilvēkiem? Viņas pirmais darbs bija murgs! – pārdod karstās desas uz ielas. Un tagad viņa ir liela uzņēmuma īpašniece. Žurnālisti labprāt tic skaistai pasakai: viņi saka, ka sākumā viņa tirgojās mobilā teltī. Es iekrāju naudu – nolīgu palīgus, nopirku vēl pāris mazumtirdzniecības vietas. Un soli pa solim, soli pa solim – līdz saviem pašreizējiem miljoniem.

Ne gluži taisnība, protams. Lai gan viņa vienmēr strādāja kā vērsis, bez izejas, pirmo reizi uz manikīru viņa devās, kad viņai bija trīsdesmit.

Bet no godīgas “pirkt un pārdot” līdz īstai bagātībai, diemžēl, ir milzīga plaisa.





Un viņa, Gledisa, to izdomāja – pati! – kā to pārvarēt.

Viņa ne tikai izstrādāja un īstenoja plānu. Es biju daudz lepns par to, ka man izdevās saglabāt un palielināt savu bagātību. Un mani nepieķēra.

Un tagad, savos četrdesmit gados, viņa tiešām varēja atļauties visu. Ģērbies pie labākajiem modes dizaineriem, nodarbojies ar fitnesu ar personīgo instruktoru. Pirku tikai ļoti dārgus dabīgus produktus. Viņa ceļoja pa pasauli, parādījās pasaulē ar iespaidīgiem, muskuļotiem zēniem. Turklāt tie ir īpaša lepnuma avots! – viņi viņu nemaz neuztvēra kā vecu sievieti. Viņa ne tikai rūpīgi rūpējās par sevi, bet arī centās palikt jauna dvēsele. Viņa varēja dejot visu nakti, uzkāpa Kilimandžaro un pastāvīgi maksāja naudas sodus par ātruma pārsniegšanu.

Bet viņa nevienu neielaida savā slepenajā pasaulē. Es runāju arviņiem tikai privāti. Es skatījosdaudz – dienasgaismā un gaišā krēslā, agrā rītā un mākslīgā apgaismojumā. Viņa uzskatīja, ka visam pārējam pasaulē ir savi trūkumi. Daži no viņas dārgumiem ir ideāli.

Vai tie labi izskatītos pat visgreznākās, bet standarta jaunās savrupmājas apkārtnē? Tā ir pavisam cita lieta sena cietokšņa sienās, kas ir daudz redzējis.

Tomēr dažkārt viņu pārņēma bailes: ka atradīsies kāds vēl gudrāks un saprātīgāks par viņu pašu. Un viņš varēs atrast viņas noslēpuma atslēgu. Un sliktākais būs, jaTedvoe – satiksies ilggadējs, īslaicīgs mīļākais (aka līdzdalībnieks) un laulības vīrs. Uz sešu miljardu planētas iespējamība, protams, ir zema. Bet dažreiz pasaulē notiek pat trakākie negadījumi.

Nu. Viņai atliek vien cerēt, ka viņai veiksies.