Добавить в цитаты Настройки чтения

Страница 15 из 19

7.nodaļa

"Ja es vēlreiz dzirdēšu šo stāstu, es uzkāpšu pa sienu," Koša atzina, piemetot acis uz griestiem.

Gaismu neieslēdzām, bet laterna loga priekšā bez aizkariem bija nežēlīga – visu ap mums padarīja vienlīdz pelēku. Vienīgā gaišā vieta bija Anfisas sarkanie mati. Mēs visi trīs sēdējām uz matrača un skatījāmies uz šo laternu kā uz televizora ekrānu. Sieviete mani neatlaidīgi sauca par “karameļu mazuļiem”, lai ko tas arī nozīmētu. Bet negaidīti Koša sekoja piemēram:

– Divi malki, sasodīts, tu nesalūzīsi. Jūsu kratīšana nepazūd.

Es šķielēju viņam acis, bet es sapratu, kāpēc viņš mani tā sauc – nebija nekāda pamata reklamēt, kas es esmu. Es asi izelpoju, bet atšķaidītais spirts tik un tā trāpīja pa degunu. Bet trešo reizi Anfisas stāsts izklausījās smieklīgāks:

– Es viņiem uzreiz pateicu, ka esmu sagrupēta pēc cita kursa! Bet viņi visi ir nomētāti ar akmeņiem, mammu, neuztraucieties. Es vērsos pie mūsu cilvēkiem, lai viņi mums palīdzētu. Nu labi, es domāju, ka tagad mazliet iekodīšu, lai zinātu, kā aizvainot godīgos devējus. Un otrs sāka man tuvoties no mugurpuses – un man sāka savilkties žoklis. Asinis, kliedzieni, pilnīgs izsmiekls, un taimeris ir uz sekundēm. Bet puiši laicīgi izņēma durvis, man pat nebija laika tās satvert sejā. Un mierīgi skaidro, ka vainīgi ir paši klienti. Un šis, kurš bija ievainots uz maniem zobiem, izrādījās kāda liela šāviena dēls! Vai man tās atšķirt pēc olu formas?

Es sabruku uz viņas pleca, smejoties līdz asarām. Viņa noglaudīja manu pieri un turpināja:

“Arī Ivans Alekseichs gandrīz nomira no smiekliem. Un tad zvērēsim – viņi saka, tas varēja būt balstīts uz bumbiņu formu, viņam bez manis ir daudz problēmu. Viņš mani atsūtīja uz šejieni – sēdies, saka, nokārtosim un tad pārvedīsim uz citu iestādi. Un te jau sēž Kotja. Viņš, iespējams, arī nograuzis kādu kamolu peni. Viņš vienkārši to vēl neatzīs, bet tas ir labi, viņš padosies pēc pāris dienām!

Alkohols lika domāt, ka Ivans sargāja arī prostitūtas, un meiteņu darbs bez šāda jumta bija vienkārši elle. Anfisa vairākkārt pieminēja manu vīru – ar uzsvērtu pateicību un patiesu cieņu. Lai gan viņa varēja paļauties uz viņa sapratni? Pats atbildīgais vīrietis iejaucās viņas jautājumā un pareizi to atrisināja. Koša nesteidzās neko atzīt, tāpēc Anfisa no apakšas saplaisāja krūzi:

– Nāc, nāc, karameļu dāma, netur konteineru!

Man tas bija elpu aizraujošs savā integritātē. Mums trijatā bija viena krūze un viena metāla bļoda, kurā amatniece paguva uzvārīt makaronus. Vakar vakarā arī no veikala atnesu cepumus. Anfisai bija tik traka enerģija, ka viņa uzreiz kļuva par mājas galveno saimnieci, aptumšojot mani un Košu. Viņi abi šeit bija jau četras dienas un noteikti negrasījās gausties par savu niecīgo iztiku. Un man bija kauns vaimanāt tādā kompānijā. Sacensību laikā mans telefons pazuda, bet viņi man apliecināja, ka, kad beigsies mans cietumsods, mums noteikti tiks paziņots. Turklāt Koša arī jēgpilni paskatījās manā virzienā, it kā ar ironiju liekot saprast: "Viņi joprojām var aizmirst par mums, bet viņi noteikti jums pateiks, Elizaveta Andrejevna."

Es biju pirmā, kuru nolika gulēt. Pūta stiprs vējš pāri grīdai, priecājos, ka man ir vismaz viens matracis. Un, kad alkohols sāka beigties, es atkal sāku trīcēt. Mans mugurkauls neļāva man paķert jaku, un dzīvoklī nebija pat nobružātas segas. Sākās melnā neveiksmes svītra, tajā harmoniski iederējās pat izslēgtā apkure. Es novilku Košas ādas jaku no naglas pie sienas un mēģināju zem tās sasildīties.

Viņi abi dzēra virtuvē – viņi neradīja nekādu troksni, bet to joprojām varēja dzirdēt aiz plānām sienām. Un šī diena man kļuva par atvērumu daudzos jautājumos. Papildus grūtajai prostitūtu ikdienai man bija zināmi citi noslēpumi: piemēram, Koša joprojām nav aseksuāla būtne. Viņi droši vien domāja, ka esmu cieši aizmidzis, un tāpēc viņi nepievērsa uzmanību nejaušajam noklausītājam.

Anfisa klusi iesmējās. Likās, ka Koša smejas, kaut ko viņai čukstus. Tagad viņas maigā izturēšanās pret viņu bija saprotama – viņa un “Kotja” izlaida savu ieslodzījumu, līdz es parādījos dzīvoklī, es nekļuvu viņiem par traucēkli.

"Ššh," likās, ka Koša viņu nomierināja neparasti jautrā tonī. – Man tas bija kaut kur kabatā, tagad esmu šeit.

Viņš iegāja istabā, sastinga manā priekšā, tad apsēdās un izņēma no jakas kabatas prezervatīvu paku. Es nevarēju izlikties, ka guļu dziļā miegā, un man šķita, ka šķielēt acis ir pilnīgi muļķīgi, tāpēc es nedaudz atvēru acis. Viņš nebija ģērbies T-kreklā un izrādījās, ka es skatos uz viņa vēderu. Kaila, liesa ar tikko pamanāmu svītru, kas iet uz leju. Iespējams, sievietes, kuras viņu labi nepazīst, uzskata, ka Koša ir seksīga.

"Shh," viņš man atkārtoja tādā pašā tonī. – Guli, Elizaveta Andrejevna.

Dīvaini, ka “fragiņam” nav riebuma. Viņa tikko dzirdami atbildēja:

– ES guļu. Neesi kautrīgs.

– Mēs tā nedomājām.

Viņš tikpat klusi piecēlās kājās un atgriezās virtuvē, neaizmirstot atkal aiz sevis aizvērt durvis. Un atkal apslāpēti smiekli, čuksti, rosīšanās un tad ritmiska galda klauvēšana pret sienu. Anfisa kliedza, bet atkal kāda smiekli apslāpēja nesaprotamo apjukumu. Es ieķēru apakšlūpu starp zobiem. Cik neveikli, lai gan kāpēc man būtu jākaunas? Viņš tur drāž nevainīgu meiteni, vai arī viņa nodod sevi nevainīgam zēnam. Tur, netīrajā virtuvē, metrs pēc metra, nav neviena eņģeļa. Ritmiskā klauvēšana pie galda ir tam pierādījums. Pieaugušie atrada veidu, kā pavadīt tukšo gaidīšanas laiku, nekas ārkārtējs. Bet es biju neizpratnē.

Interesanti, vai viņš viņai par to maksās, vai arī viņai uzliks jumtu tāpat kā “nodokļus”? Un viņa vienmēr tik nožņaugti vaidē par katru grūdienu ar saviem klientiem? Vai tas ir praktizēts manevrs vai arī tas notiek netīšām? Interesanti, vai Koša viņu skūpsta, vai arī viņš ir tālu, kā parasti? Viņš, iespējams, pazaudē savu necaurlaidīgo masku seksa laikā. Varbūt viņš nemaz neizskatās pēc sevis. Bet es domāju, ka viņš ir diezgan nežēlīgs un agresīvs. Vai arī viņš kož lūpā tāpat kā es tagad?

Viņi turpināja va

"Mūsu meitene ir pilnībā sasalusi." Nu, mīļā, tu esi diezgan izlutināts, vai kā?





"Tā sasildiet to," Koša klusi atbildēja. – ES nē. Mans uzdevums ir viņai izkļūt no šejienes dzīvai, bet es neesmu vainīgs, ka viņa ir karamelizēta.

Viņa mani apskāva no aizmugures un burtiski pievilka sev klāt, berzējot manu plecu zem manas jakas. Un viņa izelpoja ar alkohola smaku:

– Tu esi kuce, Koša. Vīrietis, protams, bet tāda kuce. Dzīvot bez sirds ir skumji.

Es neviļus pasmaidīju par viņas definīciju. Tātad, kāds ir Anfisa defekts? Galu galā viņa noteikti ir labs cilvēks, viņas dvēsele nāk no čaulas. Un kāpēc jūs izvēlējāties šo darbu? Runa ir par morāli, nepieciešamību katru vakaru pārkāpt sev pāri un par risku – pat elitāras pavadībā meitenes riskēja nonākt nepatikšanās, un rīt vārtos varēja atrast parastu prostitūtu ar pārgrieztu rīkli. Bet šķiet, ka Anfisa nepārkāpj sevi, man apkārt ir cilvēki – katrs no viņiem. Ģenētikas vai ļauna likteņa dēļ viņiem ir kaislība uz pašiznīcināšanos, un tas ir vienīgais ceļš, ko viņi izvēlas… Nevis “viņi” – un es esmu ar viņiem.

Es ienīdu puisi. Nākamajā dienā viņš atnāca un paņēma Anfisu, bet mēs abi negribējām viņu atdot. Izrādījās, ka viņas problēma jau bija atrisināta, un Dude tikai īsu brīdi čukstēja ar Košu. Viņš atdeva savu mobilo telefonu un pakratīja galvu, atbildot uz kādu jautājumu, pēc kura Koša zvērēja. Asistents pat nepaskatījās uz mani – iespējams, viņš negribēja atvainoties, ka vēl nav mani pacēlis. Un tas varētu nozīmēt tikai vienu: māja ir nemierīga, Ivanam ir nopietnas nepatikšanas, tāpēc man jāpaliek šeit – komfortā un drošībā. Kāpēc viņi nevelk Košu, kad viņi ir nolēmuši par ienaidnieku, ir pilnīgi nesaprotami. Bet pēc viņa drūmā skatiena, kad durvis aiz Anfisas un Dude aizcirtās, es nojautu, ka bija pilnīgi iespējams, ka viņi nevarēja atstāt mani vienu, tāpēc viņi izvēlējās visvairāk apmācīto suni visā audzētavā.

Šī doma man pārņēma vēsumu – cik ilgi mēs vēl varam te dzeguzēt, ja es nekļūdos savā pieņēmumā? Un tad vēl viens vilnis, jau ledains – vai mēs te bez Anfisas paliksim? Jā, viņa ir vienīgā, kas iedvesa dzīvību mūsu kompānijai! Un Košai bija tāda pati ideja:

"Labāk būtu paņemt līdzi uzkodas, nevis atņemt mūsu resursus."

Es neatbildēju. Šeit pat nebija televizora, nebija nevienas avīzes, ko lasīt. Es sēdēju uz matrača un skatījos uz laternu aiz loga, gaidot, kad tā iedegsies. Uzkurināta. Tas nekļuva jautrāk. Ko darīt, ja man šeit jāsēž nedēļu? Kā būtu ar divām nedēļām? Kā cilvēki gadiem ilgi cietumā netrako? Tā viņi sēž un domā par savu uzvedību? Es arī domāju. Bet es nevarēju neko iedomāties; manas domas, gluži pretēji, šķita sastingušas un vairs nekustējās.

– Ir pienācis laiks ēst, Elizaveta Andrejevna.

Koša manā rokā iegrūda vienu bļodu ar blīvu makaronu gabaliņu. Vakar Anfisai šis pats ēdiens izrādījās daudz labāks.

Ja starp frāzēm ietaisīsiet garas, garas pauzes, tās aizņems ilgāku laiku – es domāju frāzes. Klusums var būt graujošs, un mums ir tikai dažas patronas – tās ir jātērē taupīgi, lai neiztērētu ātri, bet laicīgi, lai aizbaidītu klusumu. Tāpēc es vispirms izvēlējos vakariņās, tad paliku pie laternas un tikai tad reaģēju:

– Vai es tagad atkal esmu Elizaveta Andrejevna? Pārstāja būt mazulis? Ko šis vārds vispār nozīmē?

Koša, visticamāk, uztvēra spēles pamatnoteikumu, tāpēc arī neatbildēja uzreiz – laternu vēroja veselas desmit minūtes. Un, kad viņš runāja, viņš vai nu pilnībā aizmirsa par jautājumu, vai arī negrasījās atbalstīt šo konkrēto tēmu:

– Varbūt nopērkam katliņu?

– Katliņš ir brīnišķīgs, – es apstiprināju vēl pēc piecpadsmit minūtēm. "Tajā ir vieglāk pagatavot makaronus, un pārējā laikā mēs varam tos pieklauvēt – viens sitiens jums, otrs man."

Aiz loga bija pavisam tumšs, tāpēc arī pati laterna kļuva arvien interesantāka. Koša lēnām ievilka elpu.

"Tad mēs nepirksim kastroli." Konservēti ēdieni burkās ir labāki, tos ir jautri atvērt – viens tev, otrs man. Bet man lika ārā neiet, tāpēc gaidām, kamēr vairs nebūs ko ēst. Mums ir jāsagatavojas, lai šādi sēdētu vismaz trīs dienas. Šajā laikā Ivans Aleksejevičs vai nu izspiedīs Alajevu, vai arī Alajevs izspiedīs Ivanu Aleksejeviču.

Laterna smalki deva mājienu, ka bažām nav pamata. Bija vēl par ko uztraukties:

"Pēc trīs dienām manas smadzenes liks man dzīvot ilgi."

– Vai viņš jau nav? Jūs gandrīz nerunājāt četrus gadus, un tagad tas ir salūzis.

Nežēlīgi, bet godīgi. Gandrīz.