Страница 31 из 31
Алік усміхається:
— А який рік?
— Ще 862 рік Ранньої космічної гри, — гордо каже Алька. — Якщо ми долетимо…
— Напевне долетимо, — перебиває її Іон.
Алька ніжно, без манірності й кривляння, дивиться на нього.
— Отже, якщо ми долетимо, а потім повернемося, — веде далі Алька, — то цей рік стане першим роком Середньої космічної ери.
Хлопці мовчать. Мовчить і Робік.
Над ботанічним садом розтікається райдуга дощу.
Минуло неповних дев'ять століть від того дня, коли перша людина облетіла Землю на стародавньому космічному кораблі. Сьогодні 8 жовтня 862 року Ранньої к. е. (космічної ери).
Вісім днів тому з Сонячної системи вирушив перший галактичний корабель, створений людьми для того, щоб завойовувати вже не планети, а зірки. Корабель цей названо ім'ям Старої Вітчизни.
Ім'я його — «Земля».
Третього дня своєї подорожі корабель досяг межі Великої Швидкості — Великого Бар'єра. Але мине майже чотири роки, перш ніж «Земля» почне своє перше гальмування в сузір'ї Центавра. Чотири роки — це дуже багато. Варто, однак, пожертвувати чотирма роками заради того, щоб осідлати Центавра.
«Земля» — це величезний корабель-механопланета. Створено його завдяки досвіду, здобутому на «Розвіднику». Деякі об'єкти, як, наприклад, ботанічний сад, тераси-їдальні, плавальні басейни і спортивні майданчики, повністю скопійовані з «Розвідника». Основу екіпажу «Земля» складає колишній екіпаж «Розвідника». Керують польотом Долорес Лі, Чандра Рой, Гелена Согго, Ян Рой, Назим Шумеро, Майк Антонов, Ієронім Брошкідзе, Кіамото, Орм Согго.
На «Землі» перебувають також вибрані з мільярдів кандидатів юнаки й дівчата, ті, які успішно витримали конкурсні іспити на пілотів і дослідників Галактичного Рангу. Серед них відомі герої пам'ятної катастрофи в секторі Десятої Тисячі.
Ми знаємо їх — це Іон Согго, Алік та Алька Рої, відзначені Сонячною Зіркою.
Ось вони лежать на березі плавального басейну, що навпроти ботанічного саду, ліворуч від головних лабораторій. За десять хвилин початок наукових занять у відеотеці. Робік повідомить їх завчасу: вони не спізняться.
А зараз можна ще трохи позасмагати, підставляючи вологу шкіру гарячому промінню штучного сонця «Землі», розслабити стомлені плавбою м'язи.
Перший підводиться Алік.
— Знаєте, що я вам скажу? — мовить він дуже серйозно. — Взагалі мені не подобається, що ми так рано плануємо перший рік нової ери.
Алька уважно дивиться на нього:
— Чому?
— Бо думаю, — веде далі Алік і обличчя його прибирає войовничого виразу, — що коли ми навіть і оволодіємо Центавром, то все одно будемо обертатися в межах однієї нашої Галактики. Однієї-однісінької. А далі? Чи не ліпше зачекати з першим роком, поки перескочимо до іншої? Ми не повинні обмежуватися лише однією-єдиною Галактикою.
— Я згодна з тобою, — говорить Алька.
— Він слушно радить, — каже Іон Робіку.
— Вісім тридцять, — нагадує Робік. — Час занять.
Оранжева рухома стежка, ніби спокійний струмочок, несе їх до навчальних лабораторій. Туди ж звідусіль поспішають інші юнаки й дівчата, привітно махають руками нашим героям.
— Знаєте що? — знову починає Алік. — Я вношу пропозицію керівництву «Землі». Хай передадуть її до Головної Наукової Ради.
— Ми тебе підтримаємо, — енергійно підтакує Іон.
Потім він бере Альку за руку:
— Підтримаємо?
Алька усміхається Іону, і за хвильку вони вже ні на кого не звертають уваги. Просто дивляться одне одному в вічі.
Як вирішиться справа з Аліковою пропозицією?
Поки що не знаємо. Її передадуть Головній Науковій Раді, обговорять, поставлять на голосування. Але для того, щоб про неї взагалі заговорили, необхідно, щоб «Земля» досягла сузір'я Центавра, осіла котрусь із його планет — і щасливо повернулася до рідної системи.
А до цього ще так далеко.
Поки що «Земля» летить крізь Галактику, крізь її морок і тишу зі швидкістю, якій навіть світло могло б позаздрити. Не так це вже й мало. Але, може, й справді не слід надто обмежувати свої задуми?
Питання це зостається поки що відкритим, і все залежить від самої «Землі». А зараз побажаймо їй насамперед щастя в далеких зоряних дорогах.
Отож щастя тобі, «Земле»!