Добавить в цитаты Настройки чтения

Страница 19 из 20



Інший чудовий спосіб практикуватися щодня – це роздивлятися номери автомобілів. Зазвичай, вони і є комбінацією з трьох цифр. Отже, можна складати картинки відповідно до системи СДО.

Ви, напевно, розумієте, якщо ви маєте уявну подорож на 20 місць, то вам буде легко запам’ятати й послідовність із 60 цифр. Для кожної групи з трьох цифр ви складаєте СДО-картинки, а потім розміщуєте їх на станціях свого маршруту. Таким чином, СДО – це просунута система, перевага якої в можливості стиснення інформації та вмінні запам’ятати набагато більше.

Учасники мнемонічних змагань часто експериментують із такими методами, що дозволяють створити картинку, з одного боку, якомога простішою, а з іншого – вміщуючи максимальний обсяг даних. Цієї системи досить для більшості предметів, з якими ви стикаєтеся в повсякденному житті – банківські коди, номери телефонів тощо. А також для запам’ятовування дат, які фігурують у різних навчальних курсах.

Додаток Б. Запам’ятовування колоди карт

Для запам’ятовування колоди карт нам потрібно знайти зображення для кожної карти в колоді, створити уявну подорож із 52 місць і застосувати всі методи й принципи, про які ми дізналися з книжки. Найпростіший спосіб зробити це – користуватися методикою, заснованою на системі СДО з Додатка А.

Цілком природно розділити колоду на чотири масті й знайти 13 суб’єктів, яких ми логічно поєднаємо з кожною з 52 карт. Наприклад, уся чирва – це родичі, члени сім’ї. Піками можуть бути відомі спортсмени і т. д. Можна використовувати такі середовища, як друзі, родина, колеги, однокласники, відомі спортсмени, супергерої, герої мультфільмів або зірки кіно.

Тепер нехай кожне середовище буде представлено суб’єктом, чиї ініціали логічно пов’язані з картою, як і в системі СДО з Додатка А. Наприклад, двійка чирви може бути представлена родичем, ім’я якого починається з Б, двійка пік – шведським спортсменом, чиє ім’я починається з Б (Бйорн Борг) і т. д. Для фігур потрібно додати ще по три букви. Одинадцяту букву алфавіту взяти для валетів, дванадцяту – для дам, тринадцяту – для королів[3].

Наприклад, король пік може бути представлений Магнусом Самуельсоном – найсильнішою людиною у світі. Якщо ви створили систему СДО з Додатка А, то можете скористатися нею для будь-якої масті, наприклад бубни. Тоді тільки треба підібрати картинки для фігур цієї масті.

Не поспішайте і побудуйте цю систему, заповнивши наступні таблиці. Почніть з однієї масті, якщо це здаватиметься простішим. Потім зможете швидше завчити свої асоціації й швидко переконатися, що це працює, а отже, знайти мотивацію і натхнення, щоб впоратися з усією колодою.

І

Щоб швидко знайти асоціації з картами, використовуйте колоду. Візьміть її – перегляньте, перемішайте – знову перегляньте і т. д. Стежте за часом і визначте, скільки його треба, щоб пройти колоду. Збільшуйте темп, коли відчуваєте, що асоціації закріпилися. Найкраще діяти спочатку дуже швидко, а потім сповільнюватися, допоки все не стане знову виходити. Ви будете вражені швидкістю й самі не помітите, як жваво рухаєтесь навіть після уповільнення. Це той самий ефект, що і в разі водінні автомобіля. Відчувши, що готові, починайте запам’ятовувати карти.

Отже, ви розміщуєте картинки на своєму уявному маршруті з 52 станцій. Після невеликої практики ви відмінно з цим впораєтеся. А за додаткових тренувань зможете робити це в розумні терміни й із меншою кількістю повторень. Уперше – за 30 хвилин. Потім не більше яе 10 хвилин, а в кінцевому підсумку, після кількох тижнів регулярних тренувань – вистачить п’яти хвилин!

Якщо ви додасте всім вашим суб’єктам унікальну дію (дієслово) і підключите до них об’єкт O, то зможете впевнено діяти так само, як у системі СДО з Додатка А. Так можна скласти картинки з трьох карт! Це означає, що потрібно всього 18 станцій замість 52. Дивіться, тепер усього 18 предметів замість 52, що набагато простіше.

Додаток В. Двійкові числа

Двійкові числа складаються тільки з нулів і одиниць. Щоб їх запам’ятати, треба записати їх у десятковій системі числення. Тоді можна для запам’ятовування використовувати ті самі зображення, що у вас уже знайдено для цифр від 0 до 7 у будь-якому з розглянутих методів.

У таблиці нижче наведено цифри від 0 до 7 і відповідні їм двійкові числа. Вивчіть її.

Якщо ви використовуєте систему СДО з Додатка А, приклад матиме такий вигляд:

010 111 101 = 2 7 5 = Бармалей тримає п’явок

Коли ви відчуєте, що готові, спробуйте запам’ятати двійкові числа, що наведено нижче. У кожному рядку дев’ять цифр, я згрупував їх по трійках. Кожен рядок дає одну картинку у вашій СДО-системі, якщо її використовувати. Отже, треба буде запам’ятати три картинки.

Листок відповідей

Тест для розминки



Слова

Цифри

Портрети й імена

_________________

_________________

_________________

_________________

_________________

_________________

_________________

_________________

_________________

Історичні дати

Листок відповідей

Вправи

Вправа

Зв’язок картинок

3

 Насправді наступними вільними буквами будуть десята, одинадцята й дванадцята, бо в системі СДО з Додатка А нуль був представлений Златаном Ібрагімовичем (прим. перекл).