Добавить в цитаты Настройки чтения

Страница 18 из 20

Слова

Завчіть наведені нижче слова в правильному порядку. Вам треба точно їх запам’ятати, рухаючись зверху вниз. Після закінчення заданого часу запишіть відповіді на спеціальному аркуші на сторінці 170. Ви отримуєте один бал за кожне правильне слово. Все повинно бути написано без помилок.

Час на запам’ятовування: 2 хвилини

Кількість правильних відповідей: ________________________

Цифри

Подивіться на наведені нижче цифри й постарайтеся запам’ятати якомога більше в правильному порядку за зазначений час. Потім запишіть відповіді на сторінці 170 і порівняйте з оригіналом. Цифри мають стояти поспіль і точно рядок за рядком. Ви отримуєте один бал за кожну цифру на правильному місці.

Час на запам’ятовування: 2 хвилини

Кількість правильних відповідей: ________________________

Обличчя й імена

Подивіться на розташовані нижче фото і спробуйте запам’ятати якомога більше. Запишіть стільки імен і прізвищ, скільки зможете, на сторінці 171.

Час на запам’ятовування: 2 хвилини

Ігор Панич

Ольга Балаба

Кирило Петровець

Олександр Магда

Людмила Дудар

Євген Слюсаревський

Данило Мельник

Христина Соловей

Заїм Хусанович

Зоя Тимошенко

Софія Римар





Андрій Данилишин

Кількість правильних відповідей: ________________________

Історичні дати

Подивіться на ці дати й постарайтеся запам’ятати, скільки зможете. Історичні події вигадані. Ви повинні зафіксувати в пам’яті, коли і що сталося. В кінці книжки ви знайдете те саме, але в іншому порядку і без зазначення року. Там після запам’ятовування треба вказати правильні дати. Ви отримуєте один бал за кожну правильну відповідь.

Час на запам’ятовування: 2 хвилини

Перейдіть на сторінку 172 і запишіть відповіді, коли сплине час.

Кількість правильних відповідей: ________________________

Як інтерпретувати результати

Я не збираюся виставляти якісь оцінки для визначення рівня ваших досягнень, порівнюючи з непідготовленою людиною. Тепер ви знаєте, як натренувати свою пам’ять і що після цього можна правильно відповісти на всі запитання в цьому тесті. Ви не завжди зможете зробити це за дві хвилини, але розумієте, як домогтися відмінних результатів за час, який всього на кілька хвилин більше.

Однак я був би дещо розчарований, якби після виконання всіх вправ і тренування ви анітрохи не поліпшили свої результати. Коли людина навчається нового способу думати, спочатку все відбувається не так швидко. Це абсолютно нормально. Проте ви виграли у якості запам’ятовування! Наприклад, наскільки легше знайти тепер завчену інформацію. Ви можете відтворювати її за порядком і в прямому, і в зворотному напрямі, і можете точно сказати, де саме щось забули, якщо таке трапиться. Сказати комусь: «Я забув слово між цим і цим словом» – дуже вражає! Так що тренуйтеся й далі у використанні та вдосконаленні нових методів. Це значно збільшить обсяг вашої пам’яті. Хотілося б сподіватися, що вас надихне поліпшення результатів після проходження цього завершального тесту!

Додаток А. Система СДО

Щоб запам’ятовувати довгі ряди чисел, є кілька більш просунутих систем. У цьому разі кожні дві цифри пов’язують із деяким суб’єктом. До кожного суб’єкта додаються дієслово і об’єкт, пов’язаний із ним. Таким чином, Суб’єкт – Дієслово – Об’єкт, або система СДО.

Ми розглянемо простішу версію для цифр від 0 до 9. Це дасть змогу запам’ятовувати їх у групах по три людини шляхом створення картинки. Три цифри, які ви заучуєте, утворюють невелику історію, яку мозку легко запам’ятати.

Щоб побачити, яка цифра з ким пов’язана, вам потрібна звичайна логіка. Найпростіше поєднати з цифрою першу букву імені. Перша буква алфавіту А, тоді нехай А використовується для цифри 1, друга буква Б = 2 і т. д. Цифра 0 тут представлена інакше, але вона схожа на букву O, то нехай це і буде її буква. Далі кожен суб’єкт повинен рухатися (це і є дієслово), і з ним пов’язано якийсь об’єкт. Жодних проблем, бо ми розуміємо, що суб’єкт щось-таки робить. Наприклад, Златан Ібрагімович грає в футбол, і він робить це м’ячем, звісно! М’яч круглий, як і нуль, так що Златана можна пов’язати із цією цифрою.

У наступній таблиці ви побачите, що можна використовувати як суб’єкти, дієслова й об’єкти до системи СГО. Найголовніше – це бути впевненим у виборі своїх образів. Замінюйте запропоновані варіанти своїми або придумайте суб’єкти, які вам симпатичні!

Власна система СДО

Як завжди, найкраще знайти свої власні асоціації. Тому заповніть наведену нижче таблицю й створіть свою особисту систему СДО. Щоб це було простіше зробити, можна вибрати всі картинки з однієї і тієї самої царини. Наприклад, друзі, сім’я, герої мультфільмів, супергерої, відомі спортсмени, телезірки тощо.

Щоб швидко натренуватися у своїй системі, доречно використовувати колоду карт.

Приберіть фігури, щоб вони не заважали. Потім тренуйтеся як зазвичай, переглядаючи колоду, потім змішуючи її, дивлячись ще раз і т. д. Замість цифр потрібно побачити суб’єкти зі своєї системи СДО. Не забудьте збільшити темп, щоб пришвидшити появу результату й ефективніше тренуватися.

Ви мусите легко пізнавати свої суб’єкти. Що вони роблять і які з ними пов’язані об’єкти. Сила системи СДО в тому, що ви можете поєднати їх разом й отримати зображення для кожної з трьох цифр. Перша цифра представлена суб’єктом, друга дієсловом, а третя – об’єктом. Приклади нижче ілюструють це.