Страница 8 из 10
Перед тобою може виникнути спокуса спробувати алкоголь, сигарети чи наркотики. Хтось може почати вживати їх із різних причин: з цікавості або щоб вписатися в компанію, щоб зняти стрес, під тиском та ін.. Написано: "Усе мені можна, та не все на пожиток. Усе мені можна, та будує не все!" (1 Кор. 10:23). Чи є користь від цигарок, алкоголю та наркотиків? Звичайно, що ні. Навпаки, внаслідок вживання цього виникають згубні наслідки. Дехто може стверджувати, що це модно, класно та весело. Але як на це дивитися Бог? "Хіба ви не знаєте, що ваше тіло то храм Духа Святого, що живе Він у вас, якого від Бога ви маєте, і ви не свої?" (1 Кор. 6:19). "Чи не знаєте ви, що ви Божий храм, і Дух Божий у вас пробуває? Як хто нівечить Божого храма, того знівечить Бог, бо храм Божий святий, а храм той то ви!" (1 Кор. 3:16-17). Тютюнопаління викликає захворювання на рак. Про це написано навіть на кожній пачці цигарок. Алкоголь та наркотики теж негативно впливають на організм людини, викликаючи залежність та різноманітні захворювання. І, як за будь-якою залежністю, за цим стоїть злий дух. Окрім цього, ми бачимо страшенні наслідки внаслідок перебування людини під впливом алкоголю: численні ДТП зі смертям та каліцтвом, розпуста, блуд, подружня зрада, пожежі, насильство, утоплення, падіння з висоти, бійки, крадіжки, ув'язнення і багато іншого. Біблія говорить: "Вино то насмішник, напій п'янкий галасун, і кожен, хто блудить у ньому, немудрий." (Прип. 20:1). "Не будь поміж тими, що жлуктять вино... В кого ой, в кого ай, в кого сварки, в кого клопіт, в кого рани даремні, в кого очі червоні? У тих, хто запізнюється над вином, у тих, хто приходить попробувати вина змішаного. Не дивись на вино, як воно рум'яніє, як виблискує в келіху й рівненько ллється, кінець його буде кусати, як гад, і вжалить, немов та гадюка, пантруватимуть очі твої на чужі жінки, і серце твоє говоритиме дурощі..." (Прип. 23:20, 29-32). Отже, ти бачиш, що Бог не схвалює такі речі, як алкоголь, тютюнові вироби чи наркотики, адже це приносить багато шкоди, як безпосередньо тому, хто цим користується, так і суспільству загалом. Будь мудрим і непохитним, якщо перед тобою виникає спокуса попробувати те, що пропонує ворог. Якщо ж ти втрапив до такої залежності, то іди до Бога в щирому покаянні та молитві зречення. А Бог дарує свободу і радість!
Порада: Можеш обдумати свої дії в умовах тиску, коли тебе будуть схиляти до гріха:
1. Передбачай :
}До чого мене можуть схиляти?
}До куріння.
}Де це може відбутися?
}На вулиці або в туалеті.
}Що станеться, якщо я піддамся?
}Що станеться, якщо я не піддамся?
}
}Я засмучу Бога тим, що згрішу і батьків.}
}Мене буде мучити сумління. На наступний }
}раз мені буде важче сказати «ні».
} }
}Однолітки будуть насміхатися і обзивати}
}мене. Але я зроблю приємне для Ісуса }
}і стану духовно та морально сильнішим.
2. Обдумуй:
3. Вирішуй:
}Якщо я піддамся, то в чому причина?
}Я не піддамся, бо...
}
}Я не підготовлений протистояти тиску}
}ровесників. Для мене важливіша думка}
}однолітків, аніж думка Бога.
}
}Знаю, що куріння шкідливе для здоров’я і}
}не подобається Богові.
}Що я зроблю?
}
}Скажу «ні», і піду геть.
3. Дій:
Якщо мені скажуть: "На, закури! Чи ти боїшся?" - то я зможу:
упіймати м'яч
Ухилитись
відбити м'яч
«Так, я боюся!
Я не курю, бо не хочу
Померти від раку легень.»
«Я не курю! Не переводь на
мене свої сигарети.»
«Ні, дякую, Ніби розумні
люди, а робите такі
дурниці!»
Яке моє відношення до розваг, моди та музики?
Деякі люди вважають, що не важливо, як ти одягаєшся, що дивишся, як поводишся тому, що Бог дивиться на серце. Але чи справді Бог дивиться лише на серце? Як внутрішній стан людини, так і зовнішній для Бога є дуже важливим. Можна говорити, що можна, а що ні. Але в першу чергу, варто зрозуміти, що дух Євангелія - це скромність. Скромність відноситься не лише до одягу, але також і до поведінки та стилю життя. Можливо ти думаєш, що скромність є виявом "затурканості", бідності чи непривабливістю. Однак, це не так. Скромність - це красота духа, тому вона відноситься не лише до представників жіночої, але й чоловічої статі. Скромність - це вияв покори і добропристойності в одязі, зовнішньому вигляді, мові і поведінці. Якщо ти скромний, то не привертаєш до себе недоречної уваги. Замість цього, ти намагаєшся “прославляти Бога в тілі своєму та в дусі своєму” (1 Кор. 6:20). Для осіб жіночої статі цілком природньо шукати краси, це бажання закладене у них Богом. Краса не є гріхом. Однак, якщо крім краси, у людини всередині немає благочестивого, християнського характеру це - проблема.
Період XXI століття можна назвати секссоціалізацією. Всюди пропагандується сексуальна поведінка, мова і зовнішній вигляд. Однак це не є дух Євангелія, а дух диявола. Ти живеш серед людей цього світу, і оточення може впливати на твої погляди, свідомість і поведінку. Як же не піддатися цьому впливу? Роздумуй над тим, як на те чи інше дивиться Бог, що Йому подобається, а що засмучує.
Чи може бути, що Богу не подобається певний одяг чи стиль? Так. Господу не подобається зовнішній вигляд, через який спокушається протилежна стать і який провокує на гріх. "І сказав Він до учнів Своїх: Неможливо, щоб спокуси не мали прийти; але горе тому, через кого приходять вони! Краще б такому було, коли б жорно млинове на шию йому почепити та й кинути в море, аніж щоб спокусив він одного з малих цих!" (Лк. 17:1-2).
Який одяг є непристойним, або спокусливим? Це одяг який має відкриті плечі, живіт або спина, глибоке декольте, глибокий розріз на платті або спідниці, плаття або майки на бретельках, короткі плаття та спідниці, обтягуючі чоловічі штани, короткі шорти, відкриті купальники, рвані джинси.
В Біблії написано: "Так само й жінки, у скромнім убранні, з соромливістю та невинністю, нехай прикрашають себе не плетінням волосся, не коштовними шатами, але добрими вчинками, як то личить жінкам, що присвячуються на побожність." (1Тим. 2:9-10). Цей текст можна віднести як до осіб жіночої та і до чоловічої статі. Основна суть скромного одягу - простота, приховування наготи та форм тіла, бажання не привертати до себе увагу. Звичайно, залежно від місця і обставин, в яких перебуває людина (спальня, зібрання, заняття з фізкультури, пляж), одяг буде відрізнятися, однак всюди має виявлятися християнський дух. Християнська мода наголошує: не одягайся визиваюче, спокусливо, не світи дорогим одягом, турбуйся про внутрішню красу. Уникай одягу, який підкреслює сексуальність. Він може показати іншим, що ти розпачливо прагнеш уваги і зосереджуєшся тільки на своїй зовнішності. Якщо ти невпевнений, що твій одяг і зовнішній вигляд є скромними, запитай себе: “Чи зручно я почувався б із такою зовнішністю в присутності Бога?” Аналогічне запитання ти можеш поставити собі стосовно своєї мови і поведінки: “Чи сказав би я ці слова, або брав би участь у цих діях, якби біля мене був би присутній Господь?”
Ніколи раніше не було стільки видів розваг, як сьогодні. Але ти не можеш весь свій вільний час витрачати на розваги. Крім цього, обрані тобою розваги впливають на твоє мислення і характер. Можливо тобі здається, ніби за порогом дому тебе чекає світ, повний веселощів і розваг, але батьки чи Церква закрили тебе на ключ від цього. І справа не в тому, що ти хочеш робити все, що робить сучасна світська молодь. Просто тобі хочеться хоча б деколи розважитися. Зрозуміло, що ти потребуєш відпочинку і деяких розваг. Чи всі види розваг та відпочинку є грішними? Ні, однак необхідно бути мудрим у виборі. Перш, ніж вибрати якийсь вид розваг та відпочинку, зваж всі "за" і "проти". Задай собі такі питання: у якій компанії я буду проводити час, чи буде там алкоголь і нетверезі люди, яка лунатиме музика та мова, чи має місце там розпуста або сексуальне насильство, чи цей вид розваг не є шкідливим або небезпечним для мого здоров'я, як зреагують батьки або інші християни (пастор), як на це дивиться Бог, чи принесе воно користь для здоров'я тіла чи для душі, чи розвине це дружбу із хорошими людьми? "Не дайте себе звести, товариство лихе псує добрі звичаї!" (1 Кор. 15:33). У поганому оточенні може зіпсуватися характер людини, і вона відійде від Бога, погрузнувши у світському болоті гріха. Розвивай відносини з друзями, які добре впливають на тебе і заохочують до духовних справ. "Правдивий друг любить за всякого часу, в недолі ж він робиться братом." (Прип. 17:17)