Страница 7 из 10
2. Чи часто твої ближні скаржаться на те, що ти проводиш забагато часу онлайн?
3. Чи часто ти недосипаєш через нічні інтернет-листування?
4. Чи використовуєш ти інтернет (ігри, листування, сайт знайомств) як спосіб уникнути реальних проблем або позбутися дисфоричного настрою (почуття провини, тривоги, депресії)?
5. Чи применшив ти реальний час, проведений тобою в інтернеті?
6. Чи є у тебе спеціальна залежність у використанні інтернету (наприклад, сайти знайомств, порнографічна залежність, фільми, ігри)?
Комп'ютерні та мобільні ігри надзвичайно популярні серед молоді та дітей. Багато-хто вважають, що завдяки їм можна приємно провести час, розвіяти нудьгу, потренувати свою вправність та розвинути здібності. Однак, чи справді відеоігри є невинною забавою?
Специфіка відеоігри робить людину не пасивним глядачем, а активно діючою особою. Рольові комп'ютерні ігри - це ігри, у яких гравець приймає на себе роль комп'ютерного персонажа. Те, що відеоігри нібито розвивають інтелект - міф, який давно розвіяний. Ігри поміщають людину в сильно спрощений світ, регульований певними чіткими правилами, тоді як і в науці, і в будь-якій реальній людській діяльності потрібно не набір алгоритмів, а творча інтуїція. Тривале спостереження жорстоких сцен веде до того, що людина стає бездушною по відношенню до насильства в реальному житті. Формується позитивне ставлення до світу злих духів - "інопланетни", монстрт, вампіри, роботи-вбивці. Деякі ігри носять яскраво виражений демонічний характер. Відеоігри вчать жити за законами демонічного світу, де "перемагає" сильніший, найхитріший, безжальне. Часто у іграх зображуються бандитські справи, вживання алкоголю та наркотиків, відверті сексуальні сцени, жорстоке насилля та епізоди, в яких рікою ллється кров і звучить брудна мова. Величезна кількість ігор містять численні зображення сатанинської символіки (перевернутий хрест, пентаграма, тощо). При грі в рольові відеоігри відбувається процес "входження" людини в гру, процес втрати індивідуальності й ототожнення себе з комп'ютерним персонажем. Рольові відеоігри породжують якісно новий рівень психологічної залежності від мобільного телефону або комп'ютера.
Ігри на електронному пристрої формують ігрову залежність, за якою стоять злі духи. Багато ігор заглушують почуття огиди до насилля, брудної мови та неморальності, і людині легше піддатися спокусі. Особи, які часто стикаються з жорстокістю в іграх, з великою ймовірністю будуть розглядати насильство як ефективний спосіб вирішення конфліктів, а агресивна поведінка вважатиметься нормою.
Чимало фільмів, серіалів та мультфільмів нав’язують погляди, які суперечать біблійним нормам. Деякі стрічки містять відверті сцени блуду, розпусти, насилля та непристойну мову, інші — елементи містики. Через перегляд фільмів диявол може впливати на людину, її душевний та духовний стан, обманювати та обкрадати. Наприклад, при перегляді бойовиків у людини виникає байдужість до насилля і жорстокості; фільмів жахів - страх; комедій - приглушується співчуття до проблем людини; драми і мелодрами - зайві хвилювання, розпуста, блуд, перекручене уявлення про світ і неправильне відношення до життя. Досить часто через перегляд мультфільмів дитина стає агресивна, неслухняна, бунтівлива, може з'являтися страх, схильність до насильства. Також Бог засуджує все, що пов'язано зі спіритизмом або магією. У переважній більшості перегляд фільмів - це надаремна трата часу на споживання душею марноти, гріха і обману, які не збудовують, однак заповнюють те місце в серці людини, яке можна було би наповнити духовними та збудовуючими речами, місце, яке призначене для Бога і спілкування з Ним. "Не любіть світу, ані того, що в світі. Коли любить хто світ, у тім немає любови Отцівської, бо все, що в світі: пожадливість тілесна, і пожадливість очам, і пиха життєва, це не від Отця, а від світу. Минається і світ, і його пожадливість, а хто Божу волю виконує, той повік пробуває!" (1 Ів. 2:15-17). Як ти відносишся до фільмів, телесеріалів або мультфільмів? Можливо, тобі варто переглянути свої погляди і співставити їх з тим, що радить Біблія? Як Бог на це дивитися, що Він думає? Чи переглядав би ти той чи інший фільм, якби з тобою поруч сидів Ісус? Чи є у тебе після перегляду фільму бажання молитися, читати Біблію, чи відчуваєш ти близько Бога?
Що говорить Біблія?
"Отже, уважайте, щоб поводитися обережно, не як немудрі, але як мудрі, використовуючи час, бо дні лукаві". (Еф. 5:15-16).
"Світильник для тіла є око. Отже, якщо око твоє буде здорове, то й усе тіло твоє буде світле. Якщо ж око твоє буде погане, то й усе тіло твоє буде темне. Отож, коли світло, що в тобі, є темрява, то яка ж то велика тьма? ". (Мт. 6:22-23).
"...Кожен, хто чинить гріх, той раб гріха." (Ів. 8:34)
Якщо ти користуєшся мобільним телефоном або комп'ютером, що робити щоб не потрапити в електронну залежність? Або, що робити, якщо ти вже став залежним від інтернету та електронної техніки?
1. Визнай перед Богом свою надмірну прив'язаність та щиро покайся. Попроси сили Духа Святого, щоб отримати звільнення та мати мудрість у користуванні мобільними пристроями.
2. Спробуй зрозуміти причину твого «входу» в інтернет. Це уникнення вирішення цілком конкретних конфліктів і проблем в реальному житті. Можливо, ви тривалий час не розмовляєте зі своїми членами родини. Інтернет — легкий спосіб жити "безтурботно".
3. Контролюй час, проведений онлайн — те, скільки часу ти працюєш з поштою, скільки відводиш на соціальні мережі. "Для всього свій час, і година своя кожній справі під небом" (Екл. 3:1). Визнач, скільки часу ти можеш витрачати на дзвінки, переписування та інтернет. Не дозволяй, щоб електронні носії забирали час, який ти міг би провести з друзями і рідними, присвятити навчанню або духовним справам. Не ігноруй, коли друзі чи батьки роблять зауваження, що ти витрачаєш забагато часу на інтернет чи мобільний телефон.
4. Будь мудрим, вибірковим та обережним. Не черпай з інтернету все підряд. "Щоб ви досліджували те, що краще, щоб чисті та цілі були Христового дня..." (Фил. 1:10). На превеликий жаль, в інтернеті є багато джерел, які містять у собі нечестиву інформацію, наповнені насиллям, розпустою, неправдою, гріхом. "Наостанку, браття, що тільки правдиве, що тільки чесне, що тільки праведне, що тільки чисте, що тільки любе, що тільки гідне хвали, коли яка чеснота, коли яка похвала, думайте про це!" (Фил. 4:8). Використовуй електронні пристрої, щоб зміцняти дружбу з людьми, які добре на тебе впливають. "Не дайте себе звести, товариство лихе псує добрі звичаї!" (1 Кор. 15:33). Не обманюй себе: рано чи пізно ти переймеш норми поведінки, спосіб мислення і мову людей, з якими контактуєш через соціальні мережі, фільми та телефонні дзвінки.
Якщо ти захоплювався відеоіграми, і хочеш отримати звільнення, звернися до Бога з молитвою щирого покаяння та зречення. Видали з електронного носія всі види ігор, щоб, коли прийде спокуса, ти не піддався їй. Можеш застосовувати поради, які записані вище.
5. Проводь більше часу в реальному спілкуванні і житті. Почни білше пізнавати Бога і формуй свої особисті відносини з Ним. Практикуй спілкування в родині та з друзями. Вимикай телефон. «Що ж ми тоді будемо робити? Ми з нудьги помремо!», — можеш заперечити ти. Це і є показник того, що ви давно не проводили час разом і, можливо, недостатньо обізнані у справах й інтересах один одного. Пам’ятай, що біля тебе — найцікавіші люди на світі, і вони заслуговують твоєї уваги. Розвивай свої здібності та можливості. Пізнавай самого себе - хто ти і чого ти хочеш, що тобі подобається, а що ні, до чого в тебе є нахил, які таланти; що ти можеш зробити, щоб раділо серце Бога?
Алкоголь, наркотики, цигарки.