Страница 9 из 9
Перед Новим роком на вулицях, майданах і базарах з’являються продавці ялинок. Зрозуміло, разом з ялинками. І тому деякі місця виглядають так, наче вони поросли лісом.
Навесні буває відлига. Сніг тане весь - і той, що лежить на вулицях, деревах, і той, що на дахах. Із дахів він зсувається великими пластами. Тому ранньою весною не стійте надто близько до стріх. Це може бути небезпечно!
Навесні нескладно застудитись - інколи вистачить забути шарф, а часом промочити ноги. Коли поміряли температуру, виявилось, що у Дмитрика вона підвищена. Нормальна температура здорової людини - тридцять шість і шість, а зовсім не тридцять сім і п’ять. Отже, це Дмитрик стрибав по калюжах, а не Оксанка. І тепер йому доведеться пити гіркі ліки.
Дерева, які були посаджені перед вікнами пані Маєвської, розпустили листя з першими весняними променями сонця. Щоб вони убралися в листву, потрібно трішки часу - але коли вони вже повністю зазеленіють, то перетворяться на завісу, яка захищатиме від палючих сонячних променів.
Оксанка і Дмитрик купили виноград на базарі - але не пішли додому його мити, а відразу стали ласувати. А фрукти перед тим, як їх їсти, треба добре помити, тому що переважно всі вони покриті невидимою плівкою різних отруйних речовин, які спричиняють... зрозуміло що, правда? А до чого тут вугілля? До того, що спеціальні чорні таблетки, які продаються в аптеці - вугілля - є чудовим лікувальним засобом у таких випадках.
Навесні на гілках тополі з’являється білий пух, із яким розноситься насіння. Вистачить невеличкого вітру, щоб усе довкола було засипане цим пухом. Деякі люди, між іншим і детектив Ниточка, починають тоді страшенно чхати. Чому? Мабуть, у них алергія.
Чіпси дуже калорійні - нічого дивного, що Юхим Тимофійович, який їв їх так багато, не міг одягнути старий одяг. А зуби? Кожному відомо, що існуванню чіпсів найбільше радіють стоматологи. Небагато продуктів так сильно нищать зуби, як ці... гм... ласощі, які їдять майже всі.
Гаряче повітря займає більше місця, ніж холодне. Важко у це повірити, бо повітря не видно, але так і є. Коли залишимо надуті іграшки на сонці - наприклад, м'яч повітря всередині нагріється і внаслідок цього «потовстіє» від гарячої температури. І м'яч розірве зсередини! Тому, коли ідеш на пляж, ніколи надто сильно не надувай матраців, м'ячів та інших іграшок!
Повітряного змія намочила вранішня роса. Якщо папір, з якого був зроблений змій, став повністю мокрий, то, звичайно ж, він міг порватися. Порада - не залишай ніколи в траві одяг, книжки, паперові рушники і таке інше...
Чорний колір найшвидше з усіх кольорів поглинає сонячні промені. А тому й швидше нагрівається. Через це, між іншим, влітку краще не носити чорних речей. Мартв'як пофарбував металеву бочку у чорний колір. Вистачило того, що протягом кількох годин світило сонце, - і вода в бочці дуже нагрілася. Хто не вірить, хай влітку наллє води у банку, пофарбовану в чорний колір, потім її поставить на сонці, почекає декілька годин і перевірить температуру води. Вражає, правда
Детектив Ниточка цього разу не був на сто відсотків упевнений, але деякі факти змусили його задуматися. Мартв’як, який сидів на лавочці й зашивав штани, міг їх розірвати на велосипеді. Як людина, яка не часто користується велосипедом, той, певно, навіть не подумав, що треба штани закасати. Але якщо він їхав на велосипеді, то зрозуміло, що не в офіс - тому що в офіс велосипед треба було лише знести. Найбільш імовірно було те, що Мартв’як заховав велосипед у своєму гаражі. Звичайно, міг покинути й десь по дорозі. Але детектив Ниточка мусив ризикнути.
.