Добавить в цитаты Настройки чтения

Страница 2 из 12

"Nu, kāpēc viņš uz mani tā skatījās? – meitene nemitīgi domāja. – Un kāpēc jūs piedāvājāt to īstenot? Vai es viņam patiku? Nu, tas nevar būt, Viņš ir tik izskatīgs, un es esmu tik… parasta. Ja viņš gribēs, viņam būs tik daudz meiteņu, ka viņam nebūs kur likt.

Aizmigdama viņa nemitīgi redzēja viņa acis, kas viņu cieši vēroja, ar skatienu iekļūstot viņas dvēselē.

Kad viņa pēc divām nedēļām ieradās skolā, lielākā daļa darba klasē bija pabeigta. Griesti bija mirdzoši balti, nomainīti logi, sienas nokrāsotas jaukā gaišā persiku krāsā, grīda iztīrīta un svaigi lakota. Arsenijs Fomičs smaidot klausījās viņas sajūsminātajos vārdos un apmierināti pamāja ar galvu. Tagad palika svarīgākais – iekārtot biroju pēc viņas idejas.

Kamēr viņi runāja, atvērās durvis un ienāca Igors Nikolajevičs. Viņš sarokojās ar brigadieru un veltīja viņai savu spožāko smaidu, kas lika viņai atkal nosarkt līdz pašām matu saknēm.

"Kas ar mani notiek," Kapitolija sadusmojās, "kāpēc es tā nereaģēju uz šo vīrieti? Un kāpēc viņš tā skatās uz mani?

Viņa atkal sarāvās un paspēja pabeigt sarunu ar brigadieru, tad atvadījās līdz nākamajai tikšanās reizei pēc nedēļas un izgāja ārā. Igors viņu panāca uz ielas.

"Kapitolina Maksimovna, pagaidi," viņš viņu sauca. – Es gribēju tev kaut ko uzdāvināt.

Viņa apstājās un ar izbrīnu vēroja, kā viņš no savas dārgās mašīnas aizmugurējā sēdekļa izvilka lielu baltu un rozā rožu pušķi. Viņai trūka runas, kad viņš piegāja pie viņas un pastiepa ziedus.

– Kapitolina Maksimovna, tas ir jums.

Viņš staroja smaidā un skatījās uz viņu ar savām tumšajām acīm ar tādu maigumu, ka viņa vēl vairāk bija pazudusi savās jūtās un nezināja, ko darīt.

***

Viņai netika atņemta vīrieša uzmanība, viņai vairākkārt stāstīja, ka viņa ir skaista, olimpiādes tante, kas viņu uzņēma pēc skolas, mācīja viņai “sievišķās” gudrības, lai savā vienkāršajā kleitā izskatītos pēc dāmas, mācīja viņu vērot. seju, lai izveidotu sev neuzkrītošu grimu, kas izceļ viņas maigo ādu un tumši zilo acu spilgtumu. Viņi daudz laika pavadīja sarunās, kas viņai deva tik daudz dzīves gudrības. Lai gan viņas un viņas mātes attiecības bija uzticamas, krustmāte kļuva par viņas draugu, tuvāko cilvēku.

Pēc koledžas beigšanas viņai bija vairāki pielūdzēji, taču viņa nebija pieradusi pie tik “plašām” uzmanības pazīmēm. Pēc skolas, pareizāk sakot, pat pēc koledžas viņa vairākas reizes mēģināja atļauties komunicēt ar vīriešiem, taču kaut kas liedza uzticēties šīm attiecībām. Katru reizi viņa tos apturēja, pat nesākot skūpstīties. Katru reizi, kad viņa iedomājās, ka viņi varētu iet tālāk par skūpstīšanu, viņa jutās slikti. Viņa nespēja piespiest sevi pat domāt par to, ka varētu nonākt gultā ar kādu. Kāda cita rokas uz viņas ķermeņa, kāda cita lūpas glāstīja viņu – viņa jutās nepatīkami līdz trīcēšanai. Viņa nejuta pat tuvu nekādu sajūsmu, vēlmi pēc tuvības, mežonīgu kaislību, par ko viņi raksta romantiskajos romānos.

Nē, bez mīlestības viņa pat neskūpstos. Pat viņas dažu draugu un paziņu argumentācija, ka sekss ir labs sievietes veselībai, nevarēja piespiest viņu pārkāpt savu principu. Un, kad viņa to izteica saviem pielūdzējiem, viņi vienkārši viņu pameta, daži ar nicinājumu, citi grozīja pirkstus pie deniņiem, citi vienkārši atbildēja, ka viņi pat nav domājuši par nekādām nopietnām attiecībām, tikai seksu un neko vairāk un meiteni. ar tarakāniem galvā viņiem neinteresē.

Pēc tuvinieku nodevības skolā Kapitolija iesaldēja visas emocijas un jūtas. Kad stājos filoloģijas nodaļā, nopriecājos, ka kursā bija tikai ducis puišu, kuriem viņa pat neinteresēja, uzskatot, ka viņa ir garlaicīga un pelēka. Viņas kursa biedri pastāvīgi atradās aktīvos meklējumos un pēc tam lekciju laikā enerģiski dalījās iespaidos ar draugiem. Kapitolija nevarēja saprast, kā var tik brīvi gulēt ar vienu, pēc tam ar otru un to visu saukt par “laimes meklējumiem”? Vai tiešām meitenes var tik brīvi atdot savu ķermeni bez savstarpējām jūtām? Un es nesapratu tos puišus, kuri bija tik gatavi izvēlēties sev “draudzeni” tādā pašā “laimes izslāpušā” sērijā, šodien ar vienu, rīt ar citu, un tas viss tika izskatīts lietu kārtībā. . Kur visā šajā “partneru” maiņu virknē var būt patiesas jūtas? Viņa vienmēr ignorēja savu “draugu” izsmieklu, kuri neticēja, ka viņa netiecas pēc “tikšanās” ar puišiem, viņi viņu sauca par “mūžīgo jaunavu”, “ledus krekinga”, “neaizskaramo”. Kapitolija bija nepatīkama, taču viņa devās tālāk un ticēja, ka satiks savu vīrieti, kuru liktenis viņai bija lēmis.





***

Tagad viņa paskatījās uz pušķi, ko Igors viņai pasniedza, un nezināja, ko teikt. Vīrieši viņai uzdāvināja ziedus, taču tik milzīgs pušķis bija pirmo reizi. Šis pušķis bija tik skaists, ka viņa iekoda vaigā, līdz sāpēja, lai neraudātu. Viņa piespieda sevi paņemt ziedus.

– Paldies, bet kāpēc? – Tas bija viss, ko viņa spēja pateikt, tik tikko izspiežot vārdus caur sauso kaklu.

"Par to, ka satiku skaistāko meiteni pasaulē," smaidot atbildēja Igors, pasniedzot viņai pušķi. – Es gribētu tev ieteikt aiziet uz kafejnīcu. Mēs varētu viens otru labāk iepazīt un aprunāties. Es negribu Tevi pazaudēt.

"Bet es neesmu ģērbusies, lai dotos uz kafejnīcu," ar bailēm atbildēja Kapitolija, drudžaini atceroties, ka šodien bija ģērbusies parastos gaiši pelēkos lina svārkos un gaiši baltā blūzītē ar īsām pūšamām piedurknēm, kurā viņa vairāk izskatījās pēc augsta. skolnieks nekā viņa vecuma meitene.

"Tici man, tu esi skaista jebkurā apģērbā," vīrietis atkal atbildēja ar smaidu. – Lūdzu, ļaujiet man jūs uzaicināt. Es zinu netālu vienu ļoti jauku kafejnīcu, kas pieder manam labam draugam. Mana komanda tur veica remontdarbus. Tajā pašā laikā novērtējiet mūsu darbu.

Viņš atkal plati pasmaidīja, kas viņu padarīja tik… izskatīgu, ka Kapitolija saprata, ka vēl mazliet un viņa kritīs, jo kājas atteicās viņu turēt. Pēkšņi viņas prātā iešāvās prātā doma – vai viņa tiešām bija satikusi viņu, savu vīrieti, ar kuru viņa vēlētos būt laimīga, uzticēties viņam, justies mīlēta, vajadzīga, vienīgā?

Viņai ļoti patika kafejnīca, bija ļoti jauka, kaut kā mājīga. Un tiešām varēja just renovācijas kvalitāti. Viņa nekavējās pat ieskatīties tualetes telpā, lai redzētu, ka tur viss ir visaugstākajā līmenī, stingri, cienīgi.

“Šeit ir ļoti skaisti,” viņa novērtēja, kad Igors veica pasūtījumu un viņi gaidīja, kad tas tiks pasniegts.

Pamazām viņa atlaida savas bailes un sasprindzinājumu un sāka runāt ar vīrieti. Kad Igors ieteica pāriet uz “tu”, viņa atkal samulsa, bet pamāja ar galvu. Igors izrādījās ļoti interesants sarunu biedrs, labi lasīts, lasītprasmes (kas viņai bija svarīgi), ar humora izjūtu un taktu. Viņš neslēpa informāciju par sevi, runāja vienkārši un ar mazliet humora. Izrādījās, ka viņam ir 35 gadi (“desmit gadus vecāks”, viņa uzreiz aprēķināja), dzīvo viens savā dzīvoklī, viņa vecāki dzīvo Tālajos Austrumos un nedomā pārvākties pie sava dēla. Pēc institūta beigšanas Igors un viņa draugi izveidoja nelielu uzņēmumu, kas nodarbojās ar lauku māju un kotedžu celtniecību. Viņu uzņēmums guva lielus panākumus, un viņš nopelnīja labu naudu. Bija mīļotā meitene, ar kuru viņš grasījās precēties. Bet, kad uzņēmumam negaidīti radās finansiāli zaudējumi viena partnera “ekscentriskuma” dēļ, nācās to pārdot, lai atmaksātu sodus, meitene uzreiz atrada sev jaunu “mīļoto” un aizgāja kopā ar viņu. Igors ilgu laiku cieta no viņas nodevības, pēc kuras viņš ilgu laiku nevarēja sazināties ar meitenēm un izturas pret visiem ļoti piesardzīgi. Viņi šķīrās ar draugiem no iepriekšējā biznesa. Vīrietis nolēma izveidot savu nelielu renovācijas uzņēmumu. Daži viņu bijušie strādnieki piekrita sadarboties ar viņu, viņi arī atrada izcilu dizaineru, un veiksme viņu atkal gaidīja. Bet tagad Igors nevienam neuzticējās, viņš pilnībā kontrolēja darba izpildi un kvalitāti. Slinkie un hack strādnieki nekavējoties tika atlaisti. Palikušie bija atbildīgi strādnieki, par ko saņēma labas algas. Tāpēc uzņēmums ātri ieguva atpazīstamību un labus ienākumus. Bet viņa dzīvē vairs nebija sieviešu. Uz tikšanos ar Kapitolīnu.

Viņa runāja arī par sevi un savu ģimeni, bet nerunāja par personiskām lietām. Līdz šim attiecību tēma viņai bija nepatīkama, atmiņas joprojām bija sāpīgas.

Viņu tikšanās beigās Igors teica:

– Vai es varu tevi saukt par "pilienu"? Tas man atgādinās, ka satiku savu pavasari, kas lika manai dvēselei atkal uzziedēt. Un es ļoti vēlos doties pie taviem vecākiem un lūgt viņu svētību laulībai.