Добавить в цитаты Настройки чтения

Страница 1 из 14

1. nodaļa

Kuros krūmos atrodami bērni

–Kur tu mūs aizvedi? – Es pārsteigta palūkojos uz apkārtni un lemti paskatījos uz zvēru.

“Portāls bija pareizi konfigurēts, taču tie traucēja. Es neuzdrošinājos atteikties. ” – manā galvā atskanēja mierīgā grifa balss.

"Lai kurš iejauktos, man steidzami jādodas mājās." Un mēs nonācām Roila mežā. Sāksim burvest, mūs nesīs dziļāk, ja kāds zvērs mūs nesaplēsīs vēl agrāk. – es sūdzējos. – Ko viņi vispār prasīja? PVO?

"Vienkārši ejiet, ceļi paši mūs tur vedīs, dzīvnieki mūs neaiztiks." "Manam jautājošam skatienam viņš tikai paskaidroja: "Kāda cita noslēpums." Viņš nenodara ļaunumu, tikai lūdz palīdzību. Viņi mums atmaksās natūrā."

Kaut es zinātu, kurš vēl. Grērds neriskētu, kas nozīmē, ka viņš par tiem ir pārliecināts, atliek tikai viņam uzticēties. Samierinājusies ar savu neplānoto pārgājienu un izlēmusi kādu pusi, devos dziļāk biezoknī.

Mežs absorbēja maģiju un nežēlīgi atriebās pārkāpējiem. Savāca un papildināja tās iemītnieku spēkus. Cīnīties ar viņiem bija bezjēdzīgi, un bija pārāk grūti panākt vienošanos.

Es nevarēju atteikties apmeklēt vārda došanas ceremoniju. Pat mana grūtniece nevarēja mani no tā izglābt. Es neteikšu, ka es negribēju tur būt, es joprojām gribēju draudzēties ar pūķiem, bet Ria bija svarīgāka. Es negribēju viņu tajā brīdī atstāt vienu.

Es staigāju, gulēju un ēdu visu, ko atradu. Mežs. Visapkārt vienlaidus mežs un neviena dzīva nav. Pāris dienas pagāja šādi.

Kārtējo reizi ejot cauri purvainam purvam un meklējot, kur pakāpties un neatdot savu dvēseli, izdzirdu čīkstēšanu, vai nu kaķis, vai kāda cita dzīva radība. Dīvainākais bija tas, ka līdz tam brīdim neviens putns vai kukainis nebija dzirdēts, tikai vējš staigāja starp kokiem, lēnām tracinot.

– Vai mums jāatrod skaņas avots? – Sapratis, ka tas nebija nejaušība, viņš jautāja grifam.

"Atrast un palīdzēt." – Grērds paskaidroja.

Izkāpusi uz sausas zemes, es atkal klausījos. Bija kluss. Greērds devās uz biezokni, es viņam sekoju.

Krūmu ierāmēts kristāldzidrs ezers, it kā cenšoties to pasargāt no visa dzīvā. Turklāt tas ir spēka avots.

Mans skatiens nokrita uz kastīti, bet, pieejot tuvāk, sapratu, ka tā nav kaste – grozs… ar bērnu. Viņš tik tikko spēja elpot. Maģiskais spēks nevarēja uzturēt dzīvību mūžīgi.

No groza atskanēja rūciens. Sega, kas pārklāja bērnu, noslīdēja lejā.

– Velns tevi paņemtu! – klusi teicu, skatoties uz mazo dzīvnieku. Viņš skatījās tieši acīs, nekur nenovērsa skatienu un piespieda ausis pie galvas, sariņus, gatavojoties lēkt.

– Vai ļausi man palīdzēt? Kāpēc tu zvanīji, ja neļāvi? Tu mirsi pēc dažām dienām. – viņš runāja klusi, bet dzirdēja un, neskatoties uz savu mazo vecumu, visu saprata.

“Izmantojiet maģiju. Abi." "Grifons nebija pārsteigts, it kā viņš zinātu, kas mūs sagaida."

Apgriezis bērnu, viņš nesa to uz ezera pusi, un dzīvnieks rikšoja viņai pakaļ.

"Ūdens jūs sasaldēs. Iemērciet bērnu, nepieskaroties viņai. Pēc tam viņi mūs aizvedīs mājās. – viņš teica, sekundi pirms es ieniru ezerā. Nopietni?!

Šī peļķe var mani sasaldēt, un tā ir mazuļa spēka vieta? Slikti. Ja kāds par to uzzinās, tad nekādu problēmu nebūs. Tas nozīmē, ka viņa ievietošana audžuģimenē nav risinājums. Ria mani nogalinās…

〜〜〜

Vai ir iespējams runāt par savu mīļoto vīru: dzīvs un vesels?

– Jūsu augstība, vai esat pārliecināta, ka mums nevajadzētu turpināt meklējumus? “Padomnieki mani verdzīgi, bet neatlaidīgi mocīja pāris dienas.

– Pēc jūsu atskaites par to, cik tas mums izmaksās, kopā ar grāmatvežiem bija jāizpumpē kasieri. – Briesmīgi cilvēki, es nebrīnītos, ja viņi iegrābs visus ienākumus no profesionāla ubaga, un viņš arī būs laimīgs. Paveicās, vismaz manas bikses joprojām ir savās vietās. "Tas Kungs ir dzīvs un vesels, ar viņu viss ir kārtībā, ja meklēšanas burvestības atgriezās bez nekā, tad viņš ir šajā nolādētajā mežā, un to ir bezjēdzīgi ķemmēt." Vai ir kādi citi ieteikumi naudas tērēšanai? – Viņi jau ir atraisījuši jostas. Vēl nav pagājis mēnesis, negods jau ir sācies. Iedalīsim šeit naudu. Mums tas ir jāatbalsta. Vai šķita, ka ir vieglāk stumt sievieti apkārt? Nevaru sagaidīt! – Man šķiet, ka tev ir daudz darāmā. Tāpēc, lūdzu, nenovērsiet mani. Es pabeidzu recepti. Starp citu, vai jūs vēlētos dot savu ieguldījumu zinātnē? – sarkastiski jautāju.

Mums ir jāapspriež jautājums par pāris ministru atlaišanu un šajā jautājumā jāiesaista galvenais kasieris. Viņš griež ar prieku un var palīdzēt ar kājām atkarībā no situācijas. Mēs peldējām – mēs zinām.

Lai kā es mierināju citus, es pati biju noraizējusies. Es vēl neesmu atguvusies no tā, kas notika dzemdībās, un tad Des pazuda.

〜〜〜

"Ja jūs turpināsit sēdēt šeit tik uzmanīgi, jums pietrūks, kā mūsu dēls aug." – Apskāvieni bija gaidīti, čīkstošās durvis atdeva apmeklētāju.

Uzvelkot smaidu, es viņam teicu, ka, ja viņš turpinās klīst nezināmā vietā, viņš nepamanīs, ka man ir mīļākā. Vēlējos padalīties arī ar ziņām par savu mammu, kura nolēma palikt pie mums ilgāk. Es ceru, ka viņam aiz muguras ir sastāvdaļas, kāpēc viņš tik ilgi staigāja šajā mežā? Vai tiešām nebija iespējams nolasīt pāris zāles stiebrus savai mīļotajai sievai?

"Es būtu ļoti priecīgs, ja varētu pavadīt dažas dienas kopā ar viņu." – viņš atbildēja. Tomēr, kad es pagriezos, es neredzēju laimi mirušā cilvēka acīs.

– Jā, it īpaši no tālienes un attēlā. Kas ir aiz tevis, Desmond? Ņemiet vērā, man ir lielas cerības. – Sastāvdaļas, vismaz sastāvdaļas!

– Tu apsēdies. – Skaidrs. Kur ir mana inde? – Tas ir bērns. – Grozs tika nolikts uz galda. Es izdzēru pirmo pudeli, ko atradu. – Nomierinies, mīļā! Es visu paskaidrošu.

– Tūlīt noskaidrosim. Vai jums izdevās mežā atrast kādu sievieti, un viņa steidzami dzemdēja, vai jūsu mīļākā sēdēšana ir kaimiņvalstī? Jūs pārbaudāt ar viņiem abiem par bēru brīdi. Mirušā pēdējā griba ir svēta lieta. "Mēs šeit nevaram iztikt ar indi, kur ir manas sēnes?"

– Ria! Kādas sievietes? – viņa acīs pazibēja pārsteigums. – Grērd, paskaidro viņai! – viņš izmisumā lūdza grifu.

Lūk, vēl viens trūkstošais. Uz viņu bija lielas cerības, taču doma noplūkt pāris ziedus, visticamāk, viņam neienāca prātā. Cik apdomīgi cilvēki domā par citiem cilvēkiem.

"Sveicināti, jūsu Majestāte. Man prasīja. Desmonds viņiem palīdzēja, viņi palīdz jums. Dzīve par dzīvi. Parāds ir samaksāts." – Ja tie ir skaidrojumi, tad grāmatās ir pietiekami daudz anotāciju. Es uzmanīgi paskatījos uz savu vīru, meklējot viņa acīs vismaz epilogu.

– Apmaksāts? Bet nekas nenotika. Desmonds sarauca pieri.

“Tieši tā. Jūsu dēls ir dzīvs – parāds ir nomaksāts." – grifs paskaidroja, liekot manam vīram nobālēt, kamēr es nodrebēju no atmiņām par pagātnes notikumiem.

– Dzemdības negāja ļoti gludi. – es sāku viņam skaidrot, skaļi izelpojot. – Ariss neelpoja, mamma mēģināja palīdzēt, bet nekas nelīdzēja. Viņa joprojām nav atguvusies no notikušā. Viņas spēka nepietika, un es esmu pārliecināts, ka būtu pieticis pat jūsu. Viņš neelpoja. Tiesa, viņš neelpoja. Bet tad viss ap mani uzliesmoja liesmās, un mūsu dēls…” Viņa acīs sariesās asaras. – Viņš atdzīvojās.

– Atvainojiet! Piedod, Ria. – viņš čukstēja nokarenā balsī, apskaujot mani. – Man vajadzēja palikt pie tevis. "Es jutu, ka viņu pārņēmusi vainas apziņa. Tomēr diez vai tā bija viņa vaina.

"Vienas izglābtās dzīvības vietā mums tagad ir divas." Ko mēs darīsim? – noskaidroju.

"Es ieteiktu to paturēt." – manī raudzījās lūdzošs skatiens.

Manā galvā sākās domu gājiens, tam nebija nekā īpaša sakara ar viņa lūgumu, visu jau biju izlēmusi pati. Remonts būs jāveic vēl citā kamerā, lai gan var iztikt līdz pat lielam, iegādāties mēbeles, drēbes, rotaļlietas, palielināt auklīšu personālu. Darāmā ir daudz, un mēs stāvam uz vietas.

– Šis nav mājdzīvnieks – tas kļūst garlaicīgi, jūs to neatradīsit labās rokās. Tu esi pārliecināts? – Nogaidījis mājienu, es turpināju: "Tad es piedāvāju šo oficiālo versiju." Piedzima dvīņi. Šī iemesla dēļ abi bija vāji. Tomēr visiem par prieku izdevās viņus izglābt. Sirdi plosošs stāsts ar laimīgām beigām. Mums jāpiezvana mammai un jāsaskaņo liecība. "Nedaudz padomājusi, viņa pievērsa skatienu grozam un, piekāpusi pie tā, turpināja: "Protams, man vēl nav pieredzes ar bērniem, bet es varu jums droši pateikt, ka šī ir meitene."