Довгастий ящик


Одним із пасажирів вітрильника «Індепенденс», що плив від Південної Кароліни до Нью-Йорка, був молодий художник Корнелій Вайєт. Поводився він дещо дивно, а ящик, що його художник узяв в якості багажу, виглядав таємничо…

Вбивства на вулиці Морґ


«Вбивства на вулиці Морґ» — перша новела з детективної трилогії Едґара По про Оґюста Дюпена (друга та третя частина трилогії — новели «Таємниця Марі Роже» і «Викрадений лист»). Тут твір представлено в українському перекладі Михайла Сарницького. На сайті також викладені українські переклади Валерії Столяренко (у книзі «Шевальє С. Оґюст Дюпен») і Бориса Ткаченка («Убийство на вулиці Морґ»).

 

Убийство на вулиці Морґ


Новелу Едґара Аллана По “The Murders in the Rue Morgue” («Убивства на вулиці Морґ») уперше було надруковано 20 квітня 1841 року у філадельфійському журналі “Graham’s Magazine”. Ця новела вважається першим за часом твором у жанрі детективу. «Убивства на вулиці Морґ» є першою частиною трилогії про Оґюста Дюпена. Крім неї трилогію складають новели «Таємниця Марі Роже» та «Викрадений лист». Тут новелу представлено в українському перекладі Бориса Ткаченка за виданням «Едґар По. Вибрані твори», Харків, ДВУ, 1928.  В даній публікації 2017 року збережено правопис видання 1928 року, котрий дещо відрізняється від сучасного.

 

 

Викрадений лист


«Викрадений лист» — третя новела з трилогії Едґара По про детектива Оґюста Дюпена (перша і друга частини трилогії — новели «Убивства на вулиці Морґ» і «Таємниця Марі Роже»). Тут представлено український переклад Бориса Ткаченка за виданням «Едґар По. Вибрані твори», Харків, ДВУ, 1928. В даній публікації 2017 року збережено правопис видання 1928 року, котрий дещо відрізняється від сучасного.  

 

 

Падіння дому Ашерів


Одна з наймоторошніших новел Едґара По, в українському перекладі Майка Йогансена, за виданням «Едґар По. Вибрані твори», Харків, ДВУ, 1928. У даній публікації 2017 року збережено правопис видання 1928 року, котрий дещо відрізняється від сучасного. 

 

 

Шевальє С. Оґюст Дюпен


Трилогія Едґара Аллана По про детектива-аматора шевальє С. Оґюста Дюпена, що ця трилогія складається з трьох новел, вважається засадничими творами в світовій літературі в жанрі детективу. Отже Оґюст Дюпен — перший літературний детектив. Слідом за яким і під впливом котрого потім з’явилося багато інших: Шерлок Холмс, Еркюль Пуаро, міс Марпл, отець Браун, комісар Мегре і решта.